Sprzeczne zeznania kontrolera ze Smoleńska


W rosyjskich dokumentach zgromadzonych w śledztwie po katastrofie prezydenckiego tupolewa pod Smoleńskiem są dwa różne protokoły przesłuchań tej samej osoby. Co więcej, mają tę samą datę - donosi "Rzeczpospolita".

Zarzuty za brama wymiany plików


Właściciele portalu odsiebie.com, jaki służył do wymiany plików - i tych chronionych prawem autorskim - usłyszeli zarzuty. Prokurator zarzuca im "pomocnictwo w nielegalnym utrwalaniu i rozpowszechnianiu filmów, nagrań i oprogramowania". 41-letniemu Jarosławowi Ć. tudzież 21-letniemu Łukaszowi Ć. grozi do pięciu lat więzienia. Obaj twierdzą, że działali legalnie.

rozdzielenie z rodziną; to dla niej orzeczenie śmierci


"Polska kronika Łódzki": Anzhela ze strachu nie śpi po nocach. Boi się, że do drzwi zapukają policjanci i wyprowadzą ją z domu. Jest Ormianką. przy użyciu 14 lat legalnie pracowała w Łodzi.

Tusk nie oczekuje zaskoczenia ze strony Putina


premier Donald Tusk powiedział, że nie spodziewa się, aby wystąpienie szefa rosyjskiego rządu Władimira Putina w czasie uroczystości na Westerplatte było zaskakujące w sensie "negatywnym lub pozytywnym".

Ułaskawienie gwałciciela odesłane


nauka umoralniająca o ułaskawienie Jakuba Tomczaka został odesłany do Prokuratora Generalnego. Sąd Okręgowy w Poznaniu uznał, że nie jest stosowny do opiniowania w sprawie Polaka skazanego na podwójne dożywocie za kołomyja i pobicie mieszkanki brytyjskiego Exeter.

<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>