Niemcy. Plany Nord Stream nie satysfakcjonują strony polskiej


# dochodzi wzmianka prezesa portów w Szczecinie i Świnoujściu #

układ na budowę ostatniego odcinka trasy W-Z w Gdańsku


W Gdańsku podpisano umowę na budowę ostatniego odcinka trasy W-Z, która połączy centrum miasta z ważnymi drogami dojazdowymi. Tę inwestycję za 89,5 mln zł zrealizuje Skanska. Jej zakończenie zaplanowano na maj 2012 roku.

GE wprowadza na bazar silnik gazowy z dwustopniową turbosprężarką


GE opracowało silnik gazowy z dwustopniową turbosprężarką i rozpoczęło stosowanie tej technologii w silnikach gazowych Jenbacher J624. nieznany motor charakteryzuje się w dużej mierze większą mocą i sprawnością w porównaniu z wersją z pojedynczą turbosprężarką i jest szczególnie dobrze dostosowany do działania w gorących środowiskach oraz zastosowań w elektrociepłowniach.

Znamy listę 36 spółek i 40 serii obligacji zakwalifikowanych do krótkiej sprzedaży


Zgodę na inicjacja na warszawskiej giełdzie nowych regulacji tzw. krótkiej sprzedaży, umożliwiającej zarabianie na spadkach kursów papierów wartościowych, KNF udzieliła już w kwietniu. W regulaminie Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych pojawiły się zmiany, które mają na celu amplifikacja bezpieczeństwa takich transakcji.

Samorządy nie chcą opłacać zwrotów za karty pojazdu


Samorządy liczą pieniądze, jakie po wyroku Trybunału Konstytucyjnego muszą zwrócić kierowcom za wydane nim laty karty pojazdów. Dla wielu starostw przypadkiem to być namaszczony cios finansowy, w takim razie wymyślają sposoby, jak sprawę odwlec

<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>