Rosja: Wiemy, przeciw komu będą skierowane Patrioty


pryncypał Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Rosji generał Nikołaj Makarow oświadczył, że jego brzeg wie, przeciw komu będą skierowane rakiety Patriot, które mają zostać rozmieszczone w Polsce.

O niezwykłym szczęściu przypuszczalnie mówić dwoje Brytyjczyków. Spadochroniarz Paul Lewis spadł z wysokości 600 metrów nie odnosząc poważniejszych obrażeń. Ogromnego farta miała i pewna 11-latka, która wyskoczyła z samochodu kilka sekund przed tym, jak środek transportu runęło w przepaść. Kasowy hit Davida Camerona, trójwymiarowy błona fotograficzna s-f "Avatar" otrzymał dzień dzisiejszy osiem nominacji do brytyjskiej nagrody filmowej BAFTA, uważanej za odpowiednik amerykańskiego Oscara. W Polsce na ten inicjatywa jeszcze pies z kulawą nogą nie wpadł, ale gospodarni Rajch mają inicjatywa na to, jak doradzić sobie z pozimowymi dziurami w drodze. Może któraś z polskich tłum też na to wpadnie?Episkopat apeluje: zakończmy duży o pozycja pochówku Prezydenckiej Pary. "Wobec majestatu śmierci i wielkiej tragedii wszystkie indywidualne racje powinny podporządkować się na zagadnienie zachowania jedności i godności narodowej" - napisali biskupi w oświadczeniu. - Ból, łzy i modlitwy w Polsce pogrążonej w żałobie - pisze pamiętnik "L'Osservatore Romano". gazeta podkreśla, że "Polacy opłakują w milczeniu, zjednoczeni, prezydenta Lecha Kaczyńskiego". Katia. Młoda, piękna, początkująca modelka. I oni - politycy, przeciwnicy polityczni, krytycy Kremla. Jak łatwo ich zdyskredytować i skompromitować? nakłonić piękną Katię, by ich uwiodła - a dalej klisza ze wspólnych igraszek - włączywszy z wciąganiem kokainy - umieściła w internecie. Rosja huczy od plotek.

Piotr Ryba, jeden z oskarżonych w tzw. aferze gruntowej, zeznał dziś poprzednio komisją śledczą ds. nacisków, że po aresztowaniu w 2007 roku był nakłaniany do złożenia zeznań obciążających b. ministra rolnictwa Andreja Leppera.

resort Skarbu Państwa wspólnie z Bankiem Gospodarstwa Krajowego sprzedało 42 odsetek akcji Mennicy Polskiej SA o wartości 347 milionów złotych, kończąc tym samym prywatyzację spółki, kiedyś noszącej nazwę Mennica Państwowa. Janusz Palikot na prezydenta? największy harcownik Platformy Obywatelskiej nie wyklucza, że wystartuje w partyjnych prawyborach. Odciął się też Radosławowi Sikorskiemu za nazwanie go "szowinistą", określając ministra dla odmiany "demagogiem".

Polki mieszkające w Smoleńsku od razu po katastrofie postanowiły odciążyć w charakterze tłumaczki w kontaktach pomiędzy licznymi Polakami przybyłymi do miasta a Rosjanami. Reporterka programu "Polska i Świat" rozmawia z jedną z nich o tym, co przeżyła i co widziała. szef rządu Rosji Władimir Putin nie zezwolił brytyjskiemu następcy tronu, księciu Karolowi, i wiceprezydentowi USA Josephowi Bidenowi na udział w Paradzie Zwycięstwa na Placu Czerwonym – informuje brytyjski pamiętnik "The Guardian", powołując się na własne źródła. Zdaniem angielskiej gazety, stary rosyjskiego rządu "upokorzył" w ten sposób przywódców Wielkiej Brytanii i USA. Zmarł mężczyzna ranny w czasie strzelaniny w Instytucie Badań Biofizycznym uniwersytetu w węgierskim mieście Pecs. Sprawcę, 23-letniego sprawcę aresztowano - podała węgierska przedstawicielstwo MTI.Dziennikarze Programu III Polskiego Radia rozważają wejście w spór wszechstronny z dyrektorem stacji Jackiem Sobalą. Uważają, że jego decyzje zagrażają wizerunkowi Trójki "jako obiektywnego medium", jak stwierdzili w skierowanym do niego piśmie. Polacy w dalszym ciągu spierają się o Rosję - informuje dziennik "Wriemia Nowostiej", relacjonując komentarze polskich mediów i polityków po gdańskich uroczystościach poświęconych 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej, w których uczestniczył także rosyjski premier Władimir Putin. Fińska Nokia chce sprzedawać nasze audiobooki. W 2009 roku wbudowała do jednego ze swoich aparatów aplikację do słuchania książek z serwisu Audioteka.pl. Teraz jest zainteresowana zakupem usług tego serwisu, by skorzystać je na zagranicznych rynkach - pisze "Dziennik gazeta Prawna".

Kolejna obłok pyłu grozi zamknięciem lotnisk


Nowa chmura pyłu wulkanicznego z Islandii dryfuje nad północno-zachodnimi obszarami Wielkiej Brytanii i Irlandii i grozi zamknięciem lotnisk.

Tragiczny wypadek; tir zderzył się z osobówką


Trzy osoby zginęły w wypadku, do jakiego doszło na drodze z Łodzi do Łowicza. szlak jest zablokowana.

Gwałtowne starcia na północnym-wschodzie Kolumbii


Dwóch członków rebelianckiej grupy Armia Wyzwolenia Narodowego i jeden żołnierz zginęli w gwałtownych, trwających od ponad 24 godzin, starciach wojska z partyzantami, które wywiązały się w pobliżu granicy z Wenezuelą, w okolicach miasta Curumani, w departamencie Cesar - poinformował dowódca brygady stacjonującej w tym regionie.

Al-Kaida w Polsce - służby na tropie "uśpionych" terrorystów


"Polska": Na Pomorzu trwa poszukiwanie ludzi powiązanych z terroryzmem. Siatkę miał stworzyć Syryjczyk, mieszkający co niemiara lat w Gdańsku

Liczą na zbadanie zbrodni katyńskiej, już wiedzą, kto to zrobi


Polska wzięła za dobrą monetę zapowiedź Władimira Putina, że Rosja udostępni Polsce archiwa katyńskie, ale na zasadach wzajemności. I dlatego planuje desygnacja specjalnej instytucji, która zbada zbrodnię katyńską. Znana jest już jej nazwa.