Oto w najwyższym stopniu przygnębiające miasto w USA


najbardziej przygnębiającym amerykańskim miastem jest Cleveland w stanie Ohio - wynika z dorocznego rankingu magazynu "Forbes".

Podniesienie składki rentowej nie pomoże finansom ZUS – twierdzi pryncypał Zakładu Zbigniew Derdziuk. Wtóruje mu Rafał Antczak z Deloitte. - Koszty pracy są w Polsce na tyle wysokie, że ich zwiększenie doprowadziłoby do wzrostu bezrobocia - zauważa. O podniesieniu składki mówi się w kontekście łatania prognozowanego ogromnego deficytu ZUS. kolosalny sprzeciw na ukraińskich ulicach. rzędu 10 tys. lwowskich studentów utworzyło włączony ciąg w proteście przeciw nowemu ministrowi oświaty Dmytrowi Tabacznyko. W czwartek rozstrzygnie się czy Lech zagra w fazie grupowej Ligi Europejskiej. chyba że awansuje, to swoje mecze rozegra w... Bydgoszczy. - To jest najbliżej Poznania umieszczony obiekt, kto ma licencję UEFA - argumentuje Andrzej Kadziński, prezes Lecha.W minionym roku o blisko 20 proc. wzrosła liczba przeszczepów szpiku kostnego od osób niespokrewnionych i o 60 proc. zwiększyła się podstawa potencjalnych dawców, wynika z raportu Poltransplantu, na który powołuje się "Dziennik Polski". Prezydent Lech Kaczyński uważa, że "mamy niejaki dekoniunktura patriotyzmu". W jego opinii, z jednej okolica raz jeszcze zaczęła w Polsce triumfować działalność polityczna zapomnienia o historii, a z drugiej - nie wszystkim w Europie podoba się Polska, jako silne i ważne państwo. Polacy stracili Marcina Wasilewskiego, Holendrzy Robina van Persiego. Skrzydłowy Arsenalu i reprezentacji "Oranje" doznał w niedzielnym sparingu z Włochami koszmarnej kontuzji i może bez pośpiechu zapominać o wyjeździe na czempionat świata w RPA.

samotny fryc człowiek, jaki marzy, by zostać muzułmańskim wojownikiem - taki obraz filmowy Umara Faruka Abdulmutallaba wyłania się z analizy postów zamieszczonych najprawdopodobniej dzięki niego samego w internecie. 23-letni płeć brzydka parę dni temu próbował wysadzić aeroplan linii Nortwhest Airlines.

Co najmniej mendel osób zostało stratowanych na śmierć, a masa innych odniosło obrażenia w czwartek wieczorem w głównym meczecie miasta Timbuktu na północnym zachodzie Mali - poinformowali świadkowie. Pracownica sklepu jubilerskiego została postrzelona w trakcie napadu, do którego doszło w Poznaniu. Sprawcy skradli biżuterię znacznej wartości. Trwa policyjna obława.

połowa Polaków nie chce, aby w przedterminowych wyborach prezydenckich startował Jarosław Kaczyński. opodal niechęci do lidera Prawa i Sprawiedliwości partia polityczna zanotowała bardzo duży, bo aż 14 procentowy wzrost w sondażach przedwyborczych. Według najnowszego sondażu SMGKRC dla "Faktów" TVN PiS traci do prowadzącej PO tylko 6 punktów procentowych. - Od ośmiu lat mam zaproszenie do PO - stwierdził w "Poranku TVN24" Paweł Poncyljusz. delegat PiS dodał jednak, że na chyba nie przejdzie do partii Donalda Tuska. - To byłoby poddanie się - oświadczył. O co tedy walczy Poncyljusz? Jak wyznał, chodzi mu o to, aby PiS było także partią dla miast. Zwycięstwo nad Olympique Lyon i awans do finału Ligi Mistrzów piłkarze Bayernu Monachium zadedykowali swojemu koledze Anatolijowi Tymoszczukowi. Ukrainiec nie pojechał z zespołem do Francji, bo został z żoną, ponieważ zagrożone było istnienie ich świeżo narodzonych dzieci.filia Wywiadu szuka Jamesa Bonda na polskich uczelniach - pisze "Polska". Kandydaci do tajnej służby za granicą poszukiwani są poprzez ogłoszenia prasowe w rubryce "praca". Specjaliści od wywiadu komentują: filia ma problem, młodzi nie chcą już być szpiegami. - Tego się nie da zapomnieć, mnogość widzieliśmy - powiedział TVN24 Marek Ściurka, lokalny ratownik, który w niedzielę wrócił z Haiti. Mówił o wszechobecnym chaosie, pomocy psów-ratowników i opiece psychologicznej po powrocie. przejaw żywiołu jest w wielu miejscach niespotykany, bez precedensu w historii polski ostatnich lat - przyznał szef rządu Donald Tusk, przedstawiając w Sejmie informację o działaniach rządu w związku z powodzią. dyrektor rządu zadeklarował, że nikt, kto ucierpiał na skutek żywiołu nie zostanie bez pomocy, a dzieci powodzian będą miały bezpłatne wakacje.

Kraj nad Wisłą prezydencja szpica miliony


110 mln euro - alias ok. 430 mln zł - przeznaczy Polska na komenderowanie swej prezydencji w Unii Europejskiej - wylicza czasopismo "Parkiet". Polskie przewodnictwo w UE przypada na drugą połowę 2011 r.

powtórny przebieg stalinowskiego prokuratora


ponowny przebieg czeka 92-letniego Kazimierza G., byłego stalinowskiego prokuratora oskarżonego o bezprawne przedłużenie w 1951 r. aresztu wobec dwóch wysokich oficerów WP. Izba Wojskowa Sądu Najwyższego, na skutek apelacji IPN, uchyliła wyrok uniewinniający G. z tego zarzutu i nakazała powtórzenie procesu z ponowną analizą, czy oskarżony ma obowiązek ponieść odpowiedzialność karną.

Gortat chciał wyskoczyć z hali


Zawodzący w tym sezonie na całej linii wicemistrzowie NBA w końcu pokazali klasę. Orlando Magic Marcina Gortata zmobilizowali się i pokonali Boston Celtics 96:94. Polak miał własny duży frakcja w zwycięstwie. - Byliśmy tak naładowani energią, że mogliśmy wyskoczyć z hali - powiedział po meczu.

"Ukochani dzięki Boga umierają młodo"


w czasie wojskowego pożegnania zabitego w Afganistanie kpt. Daniela Ambroziaka nie zabrakło gorzkich słów. dowodzący Sił Lądowych z wielkim rozżaleniem pytał, czy nadejdzie czas, w którym polskiego wojska nie będzie się posądzać o nieudolność. Żegnając kapitana mówił: Ukochani przez Boga umierają młodo.

Lech wyprzedził Wisłę. utwór dramatyczny ostatniej minuty


Coś niesamowitego. Na kolejkę przedtem końcem sezonu, na minutę nim ostatnim gwizdkiem sędziego, prowadząca w tabeli Ekstraklasy Wisła Kraków straciła zupa punkt w tabeli na rzecz Lecha Poznań. poniekąd jednocześnie, w niezwykłym zbiegu okoliczności, Wisła straciła bramkę i dwa punkty po samobójczym trafieniu Mariusza Jopa, a zwycięskiego gola zdobył Lech w meczu z Ruchem.