"Prezydent polski może być niski, ale nie powinien być mały"


- Mój wybór w 2007 roku był wyborem serca i rozumu. Skończyliśmy wtedy z demolowaniem państwa. dziś daje z siebie to co mogę, na co mnie stać, by nie zawieść zaufania. butny jestem, że jako członek PO jestem w partii ludzi pozytywnych kreatywnych nie zasklepiających się w sobie - powiedział w Bydgoszczy Radosław Sikorski, na przestrzeni wywiad z członkami PO. naczelny MSZ zabiegał o odsiecz dla swojej osoby podczas prawyborów w Platformie.

W najbliższych miesiącach naukowcy mogą zacząć gromadzić informacje na zagadnienie początków wszechświata, gdy największy w świecie zderzeniowy akcelerator cząstek elementarnych Europejskiego Ośrodka Badań Jądrowych (CERN) będzie w przyszłym roku nabierać pełnej mocy - oświadczył kierujący tym projektem fizyk Steve Myers. - Putin wyciągnął do Warszawy rękę przyjaźni - tak ówczesny lokalny premier Leszek Miller komentuje dla rosyjskiej agencji RIA Nowosti list Władimira Putina, który opublikowała w poniedziałek "Gazeta Wyborcza". Książę Edynburga Filip otworzył w czwartek odrestaurowaną galerię Feliksa Topolskiego (1907-89) w Londynie. Zainaugurowała ona działalność pod nową nazwą Topolski Century (Stulecie Topolskiego). wprzódy galeria, otwarta po raz pierwszy w 1984 roku, była znana jako "Memoir of the Century" (Pamięć Wieku).Federacja Rosyjska potwierdziła wieczorem okoliczność zatrzymania kilku żołnierzy podejrzanych o ograbienia ciała Andrzeja Przewoźnika, jednej z ofiar katastrofy samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem. Hokeiści Aksam/Unii Oświęcim przegrali na własnym lodzie z czeskim HC Sleżan Opava 2:5. W rozgrywanej po meczu serii rzutów karnych raz jeszcze lepsi byli goście, którzy wykorzystali wszystkie próby i pokonali "Biało-Niebieskich" 4:2. Co najmniej 16 osób zginęło w wyniku gwałtownej nawałnicy, przechodzącej od soboty nad Francją - podają francuskie media. Najwięcej ofiar było na zachodzie kraju. w przybliżeniu miliona mieszkańców jest pozbawionych prądu.

poprzedni prezes teamu Renault Flavio Briatore zwrócił się do francuskiego sądu o kasacja kary dożywotniego zakazu działania w Formule 1. ponadto będzie się domagał od Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA) odszkodowania w wysokości miliona euro (1,5 mln dol.) za "straty moralne".

- Trzy czwarte Greków jest zdania, że audycja oszczędnościowy rządu, który ma zredukować deficyt budżetowy, jest "społecznie nieuczciwy", bo dotyka głównie gorzej sytuowanych - wynika z opublikowanego w piątek sondażu. Prezydent USA Barack Obama wyraził w środę zadowolenie z przełomu w pracach legislacyjnych nad reformą systemu regulacji finansowych. Tego dnia na rozpoczęcie w Senacie formalnej debaty nad projektem ustawy zgodzili się Republikanie, którzy dotąd ją blokowali.

Kolejne kluby ogłaszają, że płacą dodatkowe kapitał za koszty utrzymania w lidze. Mój kamrat Antek Bugajski pisze: "Wcale mnie to nie przeraża, że aż tak pragmatyczny jest ten football - bodaj wsio jest jasne i logiczne". W finale Pucharu italianiec Inter Mediolan pokonał na Stadionie Olimpijskim w Rzymie z AS Romę 1-0 (1-0). Zwycięskiego gola w 40. minucie zdobył Diego Milito. Chiny marzną. Hongkong przeżył dzień wczorajszy najzimniejszy listopadowy dzień od co w żadnym wypadku 126 lat. Termometry pokazały zaledwie 9,7 stopnia C. Tak niskiej temperatury w listopadzie nie zmierzono tam, od gdy w 1883 roku zaczęto prowadzić statystyki meteorologiczne.18 z 245 osób lecących samolotem z Waszyngtonu do Tokio zostało rannych w wyniku turbulencji. Czterech domniemanych islamskich bojowników zginęło w Karaczajo-Czerkiesji, republice na Północnym Kaukazie wchodzącej w skład Federacji Rosyjskiej, w toku wymiany ognia z siłami porządku publicznego - poinformowała agencja AFP, powołując się na doniesienia rosyjskiego Interfaxu. Ma 69 lat i jest DJ-ką. Nie występuje choć w domu spokojnej starości, acz w... w największym stopniu prestiżowych paryskich klubach. sposób mówienia o DJ Ruth Flowers.

Gwiazdy pokonały reprezentację lokalny


reprezentacja polski przegrała we Wrocławiu po dogrywce z Gwiazdami Polskiej Ligi Koszykówki 95:99 (33:27, 21:22, 19:8, 8:24, dogrywka 14:18) w meczu nazwanym Pojedynkiem Gigantów. Przed rokiem kadrowicze byli zdecydowanie lepsi od Gwiazd.

Indie nie oddadzą szczątków Matki Teresy


Indyjskie MSZ odrzuciło życzenie Albanii, by do kraju urodzenia wróciły szczątki Matki Teresy z Kalkuty. - prototyp Teresa była obywatelką Indii i spoczywa we własnym kraju, własnej ziemi - stwierdził eksponent indyjskiego MSZ Vishnu Prakash.

Jerozolima: Starcia Palestyńczyków z policją


Setki Palestyńczyków starły się z izraelskimi siłami porządkowymi w kilku dzielnicach Wschodniej Jerozolimy - poinformowali świadkowie.

Mourinho do sędziego: Wstydź się!


instruktor Interu Mediolan, Jose Mourinho był poirytowany decyzją sędziego, kto podyktował rzut karny dla Juventusu Turyn w meczu z jego ekipą.

Biedne kraje bez pieniędzy na klimat


dziewiczy dzień szczytu w Brukseli bez porozumienia. Zamierzano ustanowić barki dla najuboższych krajów w walce ze zmianami klimatycznymi. wszelako szwedzkiej prezydencji nie udało się jak dotąd nazbierać zamierzonych 6 mld euro na lata 2010-12.