Zyski ekomafii to powyżej 20 mld euro rocznie


Na ponad 20 miliardów euro rocznie szacuje się zyski ekomafii we Włoszech pochodzące z przestępstw przeciwko środowisku naturalnemu takich, jak karalny wywóz śmieci - ogłosiła w najnowszym raporcie włoska liga Ochrony Środowiska ( Legambiente).

narodowy pula Szwajcarii nie zmienił parametrów polityki monetarnej, zapowiadając uczynienie wszystkiego co w jego mocy aby zapowiedz niekorzystnym zmianom cen w szwajcarskiej gospodarce. z wykorzystaniem to sformułowanie należy tymczasem czaić przeciwdziałanie nie wzrostowi cen, a wręcz wręcz przeciwnie - deflacji. Rzeczpospolita" pisze, że szpitale nie spłacają swoich długów. Według gazety, ich sytuacja może się jeszcze pogorszyć. rywalizacja zmusza banki do obniżania klientom kosztów kredytów hipotecznych - pisze "Rzeczpospolita". Na ten nurt nie wpłynie chociażby restrykcyjna poparcie T dotycząca obliczania zdolności kredytowej chętnych na pożyczki.Czy dla tych, którzy po listy polecone lub stwierdzenie pieniędzy z Urzędu Skarbowego muszą podróżować do nadawcy, bo listonosz im ich nie dostarczył, jest na koniec nadzieja? Na razie raczej marna. Trzeba czekać aż do 2013 roku. Póki co lecz poczta Rzeczpospolita Polska od wtorku będzie jednoosobową spółkę akcyjną Skarbu Państwa o nazwie poczta Lechistan SA. Jest to konsekwencja komercjalizacji przedsiębiorstwa. z powodu temu, korporacja będzie miała siła pozyskania kapitału inwestycyjnego. w pobliżu braku istotnych danych, przebieg złotego zależy od nastroju światowego. Zdaniem analityków, kierunek złotemu mogą nadać piątkowe dane o bilansie płatniczym. Na rynku długu, po poniedziałkowym nieznacznym osłabieniu, dilerzy oczekują w najbliższych dniach stabilizacji. Ku uciesze Francuzów, międzynarodowa sieć wypożyczalni samochodów w swojej najnowszej reklamie natrząsa się ze wzrostu francuskiego prezydenta Nicolasa Sarkozy'ego - donosi w środę filia dpa.

Sprzedaż mieszkania zajmuje przeciętnie 4 miesiące - wynika z danych Home Brokera. Z dużych miast najłatwiej donieść apartament w Trójmieście, a najtrudniej w Poznaniu.

Rząd, przyciśnięty do muru z wykorzystaniem lawinowo narastający nieobecność w kasie państwa, chce wycisnąć z Narodowego Banku Polskiego dwa chłosta więcej pieniędzy, niż ten skłonny jest przekazać do budżetu - o tyle o ile 8 mld zł., pisze "Nasz Dziennik". Mandat do tysiąca złotych a nawet nakaz zakniecia baru czy restauracji może dostać przedsiębiorca, u którego stwierdzone zostaną złe dar sanitarne. Podkarpacki Sanepid rozpoczął właśnie sezonowe kontrole barów i lokali działających w miejscowościach turystycznych Podkarpacia.

Za udostępnienie konta aukcyjnego w internecie można iść do więzienia - ostrzega "Gazeta Prawna". Jeżeli osoba, której udostępniamy konto internetowe chce w ten sposób ukryć swoją działalność, to użyczający konta naraża się na zarzut firmanctwa, inaczej posługiwania się danymi istniejącej osoby lub firmy, tak aby skutki transakcji, np. podatkowe, wystąpiły po jej stronie. Grozi za to do trzech lat więzienia. Notowania EUR/PLN rozpoczęły dzisiejszą sesję nieco powyżej poziomu 4,0000, a później plus minus godziny 9.30 zszedł pod tę wartość. przebieg USD/PLN chociaż utrzymuje się w pobliżu 3,1500. Po kilkunastu dniach przerwy zostaną wznowione wstrzymane do tej pory połączenia międzywojewódzkie Przewozów Regionalnych. Na razie przywrócone pociągi będą jeździć tylko w weekendy.obniżenie produkcji sprzedanej przemysłu w całym 2009 roku wyniesie 3-4 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym, wszelako w IV kwartale należy spodziewać się już wzrostów dynamiki produkcji - ocenia Departament Analiz i Prognoz Ministerstwa Gospodarki. BA opublikował lepsze wyniki za III kwartał niż oczekiwano przewód lotnicza zanotowała w ubiegłym kwartale wynik operacyjny wynoszący 25 mln funtów, czyli bardziej natężony niż prognozowano ministerium Skarbu Państwa będzie rozmawiało w sprawie nabycia akcji Ruchu z Zeus NFI i Lureną Investments - poinformował PAP Maciej Wewiór, eksponent MSP.

BGK zaoferuje następne obligacje drogowe


plus ostatniego w tym roku przetargu obligacji na przedmiot Krajowego Funduszu Drogowego będzie zbliżona do 1,5 mld zł - poinformował Robert Sochacki, wiceprezes BGK.

W umowach kredytowych roi się od pułapek


Przybywa skarg na banki i instytucje finansowe, które zarabiają na naszej niewiedzy. Pod lupę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów trafił tylko Provident - donosi "Dziennik Polski".

GUS: Sprzedaż detaliczna wzrosła w III o 8,7% r/r, pod oczekiwanych 4,1%


Sprzedaż detaliczna wzrosła w marcu br. o 21,9% w ujęciu miesięcznym natomiast o 8,7% r/r, podał Główny Urząd Statystyczny (GUS) w piątek.

Zysk netto PGE w I kw.'10 wyniósł 899,1 mln zł wobec 887 mln zł konsensusu


zysk netto Polskiej Grupy Energetycznej przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej w pierwszym kwartale 2010 roku wyniósł 899,1 mln zł - poinformowała spółka w raporcie kwartalnym. Zysk okazał się zgodny z oczekiwaniami analityków, którzy spodziewali się 887 mln zł.

PGE do 2020 roku planuje dodać 8.000 MW nowych mocy, wyłączy 2.300 MW


PGE planuje do 2020 roku uruchomić nowe bloki energetyczne o mocy 8.000 MW, w tym 2.000 MW energetyki wiatrowej, w tym samym okresie spółka wyłączy 2.300 MW - poinformował w środę w Sejmie Wojciech Topolnicki, wiceprezes PGE.