opróżnianie w Janowcu


wata przyprawa kolejne miejscowości. Ewakuowani są mieszkańcy Janowca koło Kazimierza Dolnego (woj. lubelskie), gdzie wezbrana Wisła przerwała wał przeciwpowodziowy.

By uczcić ofiary katastrofy prezydenckiego samolotu, do której doszło równo miesiąc temu, w poniedziałek wcześnie rano zanim Pałacem Prezydenckim złożono kwiaty i zapalono znicze. W krótkiej uroczystości uczestniczyli warszawiacy oraz politycy - PSL, polski atut oraz PiS, którego członkowie byli inicjatorem uroczystości. Zabrakło na niej SLD i PO. Ich członkowie tłumaczą, że nie dostali żadnego zaproszenia. Co najmniej osiem osób przeżyło katastrofę lecącego z Dubaju samolotu Air India Express, który rozbił się w sobotę w trakcie lądowania w mieście Mangalore na południu Indii - poinformowały linie lotnicze. Na pokładzie znajdowało się co najmniej 166 osób. Polacy nadal zarabiają niewiele. Na lepszą pensję niż w Warszawie, wolno sumować nie na to samo na Zachodzie, ale także w Pradze, Rydze czy Tallinie. w pobliżu to w naszej stolicy żyje się nieźle. ogół na skutek wielce niższym cenomprzynajmniej 280 milionów złotych wydali polscy urzędnicy w latach 2007-2010 na urządzenia do ścigania sprawców wykroczeń drogowych - wyliczył tygodnik "Angora". Za tą kwotę można byłoby zbudować kilkanaście lub kilkadziesiąt kilometrów nowoczesnych autostrad. Według protokołu Najwyższej Izby Kontroli, inwestycje w fotoradary są nieuzasadnione, gdyż wymagania UEFA w zakresie dróg na Euro 2012 nie obejmują takich urządzeń W obawie nim przeniknięciem na Ukrainę wirusa A/H1N1 i w związku z rozprzestrzeniającą się w tym kraju epidemią grypy ukraińska nadzór Graniczna zaostrzyła kontrole na granicy z Polską, włączywszy do nich lekarzy. według ostatnich danych rosyjskiego Ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych, w dwóch porannych wybuchach w moskiewskim metrze zginęło 35 osób, a 40 zostało rannych, w tym mrowie ciężko. Najpierw doszło do wybuchu na stacji Łubianka, chwilę nadal - na stacji Park Kultury. wedle rosyjskiej prokuratury, za eksplozje odpowiadają zamachowcy-samobójcy. zapewne to kobiety zdetonowały powyżej 3-kilogramowe ładunki trotylu.

Polscy kibice w końcu się doczekali - w sobotę po raz pierwszy będą mogli przypatrzeć się transmisję meczu Ekstraklasy w technologii 3D. trzeci przejaw "dostaną" piłkarze Wisły Kraków i Odry Wodzisław, którzy zmierzą się na nowohuckich Suchych Stawach.

przed międzynarodowym trybunałem ds. zbrodni wojennych w dawnej Jugosławii rozpoczął się proces byłego generała Serbów bośniackich Zdravko Tolimira. Ten zastępca gen. Ratko Mladicia jest oskarżony m.in. o udział w masakrze w Srebrenicy w 1995 r. Doping u Kornelii Marek interesuje nie na to samo Polaków. Doping u "Koli" rzucił miejsce zacienione również na inne biegaczki. Ale Justyny Kowalczyk nikt podejrzewać nie zamierza, nawet jej najgroźniejsza rywalka.

"Dziennik czasopismo Prawna": Duże telewizje nie chcą emitować "Studia Lotto". - mutacja wirusa A/H1N1, która zaobserwowano w Norwegii dotyczy jego "uzjadliwienia", na przestrzeni gdy mutacja wirusa w Stanach Zjednoczonych dotyczy jego odporności na Tamiflu - powiedział w TVN 24 Andrzej Zieliński, własny konsultant do spraw epidemiologii, komentując "nowe wersje" wirusa wywołującego nową grypę. Pod dosyć tego minionego roku pojawiła się informacja, że rozporządzenie i Sprawiedliwość szykuje internetową ofensywę – nowy brama społecznościowy. Miał się pojawić na początku 2010 roku. Jak atoli mówi dla Onet.pl poseł Mariusz Błaszczak, rzecznik klubu PiS, pojawiły się "problemy techniczne". Portal acz wystartuje "nim skończy się zima".powyżej 30 tys. osób we wschodniej Kanadzie zostało pozbawionych prądu z powodu silnych wiatrów i ulewnych deszczów, które wywołał szkwał Bill - poinformowała firma Nova Scotia Power, główny dostarczyciel energii elektrycznej w tym regionie. Francja-Irlandia i Rosja-Słowenia to najciekawsze pary, które zagrają w barażach do mistrzostw świata w strefie europejskiej. Losowanie odbyło się w siedzibie FIFA w Zurychu. Rakiety, materiały wybuchowe i granatniki - m.in. taką broń proch na pokładzie aeroplan z Korei Północnej, który przeleciał do Tajlandii. W sumie, płatowiec przewoził 35 ton broni. Cała załoga maszyny jest już w rękach tajlandzkiej policji.

Czuj w pracy perfumowy takt


Miała całkiem tego, że jeden ze współpracowników nie znał umiaru w perfumowaniu się... Urzędniczka z Detroit poszła tym samym do sądu. W zamian za męczące zapachy, ona otrzymała 100 tys. dolarów odszkodowania.

Nie będzie "Małysza w spódnicy"


Smutna nius dla narciarskich feministek. MKOl nie zgodził się na występ podczas igrzysk olimpijskich w Vancouver skoczkiń narciarskich. Jest za to szansa, że te powalczą o medale w ciągu imprezy w rosyjskim Soczi w 2014 roku.

Do Moskwy pojedzie osoba, która rozpozna piąty wotum


Szef MSWiA Jerzy Miller powiedział dziennikarzom w Sejmie, że w sobotę do Moskwy udaje się osoba, która ma zidentyfikować piąty głos, który zarejestrował się na rejestratorze głosu, a nie należał do ścisłej załogi Tu-154, jaki rozbił się koło Smoleńska.

Róża walczy z rakiem. Pomaga, kto być może


Ma raka trzustki i walczy o życie. Nie sama: w jej rodzinnym Mińsku Mazowieckim pełna mobilizacja. Koncerty, zbiórka pieniędzy - całokształt po to, by Róża mogła pojechać na zabieg do Meksyku, jaki być przypadkiem ją uratuje.

Aaa... odśnieżarkę kupię. A łopat w sklepie brak


białe po kolana, lodowiska, stojące pociągi i powieść grozy na drogach - ogół to następstwo nader obfitych opadów, które nawiedziły Polskę. Gdy wszyscy narzekają na zaspy, są ludzie, którzy zacierają ręce - to producenci łopat i odśnieżarek. W stołecznych sklepach szufle i łopaty rozeszły się jak świeże bułeczki. Gorzej, że wszędzie ich brakuje...