Zabili 22-latkę, by wypędzić "makutu" - sąd im uwierzył


Nowozelandzki sędzia uwierzył w szczerość intencji pięciorga rodzeństwa, które spowodowało śmierć siostrzenicy, usiłując wypędzić z niej złego ducha. Cztery ciotki i wuj ofiary nie pójdą do więzienia.

Po raz pierwszy w historii tak wielgachny kontenerowiec zawinął do gdańskiego portu. "Maersk Taikung" ma 332 metrów długości, ponad 40 metrów wysokości i może przewieźć ponad 8 tys. kontenerów, z czego nieledwie 3,7 tys. w ładowniach i ponad 4,4 tys. na pokładzie. Mariusz Kamiński tłumaczy co miał na myśli i podtrzymuje swoje słowa, gdy zaznaczał, że "tarcza antykorupcyjna" była tylko hasłem. - Hasłem, zgodnie z którym mieliśmy ukończyć nasze ustawowe obowiązki - zaznacza. O swoją prawdę będzie walczył. - Usiłuje się odjąć mnie godności i wiarygodności. Nie dam się onieśmielić - podkreśla. Konsekwencji za zwołanie konferencji prasowej też się nie boi, bo - jak tłumaczy - nie jest już funkcjonariuszem CBA. Brytyjczycy, których nieustannie zajmuje stan nieba nad głową, spędzają średnio sześć miesięcy życia, rozmawiając o pogodzie - wynika z opublikowanego badania.dalszy sondaż potwierdza tendencję - poparcie dla Bronisława Komorowskiego spada, a dla Jarosława Kaczyńskiego rośnie. opodal to, marszałek Sejmu bez ustanku prawdopodobnie obliczać na głosy 13 proc. wyborców więcej niż boss PiS - wynika z badania GfK Polonia wykonanego dla "Rzeczpospolitej". Poszukiwany przez policję mężczyzna, jaki od kilku tygodni terroryzuje kobiety w Zielonej Górze i okolicach, został rozpoznany na poczcie w Lubsku. To w tej miejscowości dokonano ostatniego napadu. Domniemanego gwałciciela rozpoznała pracownica poczty, policja sprawdza ten ślad. Dwaj wysocy członkowie skrajnie prawicowej Narodowo-Demokratycznej Partii szkop (NPD) kupiło cytadela obok Trebnitz w Saksonii Anhalt. Czy potężna budowla stanie się bastionem naonazistów? O całej sprawie pisze "Rzeczpospolita".

Powrót z Australii do lokalny poobijanej Mai Włoszczowskiej nie będzie wygodny. Wicemistrzyni olimpijska, mimo choroby, kilkunastogodzinny lot spędzi w klasie ekonomicznej, a nie w klasie biznes. Nie pomogło nawet podwójne ubezpieczenie. Jej instruktor zapowiada: nasze ubezpieczenie w PZU było ostatnim, jakie zawarliśmy z tym zakładem.

Każdy, kto od przyszłego tygodnia straci własny okres czekając na późny chęć PKP Intercity prawdopodobnie szacować na stosowne odszkodowanie. Na pierwsza zasada będą to vouchery zapewniające kupno kolejnego biletu co więcej z 50 proc. zniżką. W późniejszym czasie niewykluczone, że wypłaty będą w gotówce. 45-letni mnich buddyjski z Birmy, któremu zrobiło się duszno po zajęciu miejsca w samolocie, postanowił zaczerpnąć świeżego powietrza. ździebko myśląc otwarł rozwiązanie awaryjne nad lewym skrzydłem na kilka chwil przedtem rozpoczęciem za pośrednictwem pilota procedury startu - podał dziennik "The Times of India".

Dietetycy z brytyjskiej firmy Wagg Foods, która produkuje karmy dla zwierząt, opracowali lody dla psów. Na razie desery Frost and Hound występują na to samo w trzech smakach, ale przyszła klientela wygląda na zadowoloną i aż macha ogonami... kauczuk do żucia mogła stać się przyczyną śmierci piłkarza w Brazylii. agresor Vasco da gama Aloisio zderzył się z rywalem i zadławił nią. Upadł na boisko i w pewnej mierze od razu przestał oddychać. Na szczęście klubowi lekarze błyskawicznie zdiagnozowali tarapaty i po wyjęciu gumy zawodnik odzyskał dech zaś przytomność. Policja niemiecka ogłosiła, że przejęła tysiąc rzekomych dzieł jednego z najważniejszych XX-wiecznych rzeźbiarzy Alberto Giacomettiego, które siatka fałszerzy usiłowała sprzedawać za wielomilionowe kwoty. Zatrzymano blisko tym trzy osoby.Mierzy 82 centymetry długości i całkiem nie boi się ludzi. Szczura-giganta odkryto w dżungli w Papui-Nowej Gwinei. Pewna amerykańska projektantka wymyśliła rozwiązanie problemu nisko skrojonych spodni, które odsłaniają pośladki. ciepły spór o to, ile pieniędzy z NBP ma dotrzeć do budżetu. Z jednej strony barykady stoją członkowie RPP wybrani przy użyciu niższa izba parlamentu i Senat, z drugiej boss NBP oraz członkowie Rady mianowani przy użyciu prezydenta. Po południu grono spotkała się z premierem Tuskiem. Na spotkaniu nie pojawiła się Zyta Gilowska.

Łódzki rada miejska nie pomógł ŁKS


Na nic zdała się trwanie kibiców ŁKS-u na sesji łódzkiej Rady Miasta. nauka umoralniająca o finansowej pomocy klubowi z Al. Unii nie wszedł w ogóle pod obrady polityków. Prezydent Łodzi, Jerzy Kropiwnicki, przyznał, że jest wzburzony, ale udało mu się przeforsować przedsięwzięcie zwołania nadzwyczajnej rady, która zbierze się 21 grudnia.

wędkarz złowił... portmonetka z pieniędzmi


42-letni Bawarczyk, jaki wybrał się na ryby, prędzej przypuszczałby chyba, że złowi złotą rybkę niż... portmonetka z pieniędzmi, kartami kredytowymi i dokumentami - pisze w piątek filia dpa.

Samotne kobiety powinny kierować się znakami dawanymi z wykorzystaniem ptaki


Samotne kobiety powinny szukać partnera kierując się znakami dawanymi przez… ptaki. Zdaniem brytyjskich ekspertów z dziedziny ornitomancji, alias sztuki przepowiadania przyszłości na podstawie obserwacji zachowania ptaków, pierwszy ptak, którego zobaczy samotna płeć nadobna w dniu Świętego Walentego, jest zapowiedzią charakteru jej przyszłego męża.

wypisz wymaluj pole do gry pożegnał zmarłego bramkarza


szwaby pogrążone w smutku pożegnały bramkarza Hannoveru 96 i reprezentacji kraju Roberta Enkego, który we wtorek popełnił samobójstwo. W ceremonii pogrzebowej na stadionie w Hanowerze wzięło udział 45 tys. kibiców.

Fałszywy wnuczek-recydywista w rękach policji


Łódzcy policjanci zatrzymali mężczyznę, jaki podając się za wnuczka, oszukiwał głównie starsze osoby okradając je z oszczędności. Okazało się, że 43-latek z Bielska-Białej oczekuje chwilowo na decyzja w sprawie o podobne przestępstwa.