Pierwsza bateryjka patriotów - do końca marca


umowa o statusie amerykańskich wojsk w Polsce - SOFA - ma pozostawać podpisana 10 grudnia - poinformował minister obrony Bogdan Klich. podług szefa MSZ Radosława Sikorskiego, do końca marca przyszłego roku można się spodziewać w Polsce pierwszej rotacyjnie stacjonującej baterii rakiet Patriot.

Nie jestem lekarzem Rzecznika Praw Obywatelskich, nie będę tym samym komentować jego stanu zdrowia. To jest wolny kraj, być może sobie mówić, co chce - w taki fortel minister zdrowia skomentowała ogłoszenie RPO o skierowaniu przeciw niej doniesienia do prokuratury za to, że nie kupiła szczepionek na świńską grypę. Miało ono tam dotrzeć w poniedziałek po południu, tymczasem Kochanowski z ostateczną decyzją poczeka do wtorku, dowiedziała się TVN24. - SLD wybrał kandydata na prezydenta. (...) To nie w gust wielu. w najwyższym stopniu tym, którzy sami rwali się do kandydowania i latali już po mediach, jako pretendenci - tak na swoim blogu w Onet.pl Joanna Senyszyn skomentowała wybór za pomocą SLD na kandydata w nadchodzących wyborach prezydenckich Grzegorza Napieralskiego. pretendent SLD na prezydenta Grzegorz Napieralski zaproponował dzień dzisiejszy w Szczecinie, by wszystkie komitety uczestniczące w kampanii prezydenckiej ograniczyły swe wydatki w niej do 5 mln zł.Jak dowiedziała się TVN24, na konto szwajcarskiego sądu nie wpłynęła jeszcze kaucja za autonomia Romana Polańskiego. Gdy tylko kapitał się pojawią - reżyser będzie mógł wrócić do domu. Na ekstradycję będzie czekał w swojej szwajcarskiej rezydencji. Anita Błochowiak (Lewica) oświadczyła nim hazardową komisją śledczą, że to nie ona w 2002 r. zaproponowała zmniejszenie podatku od gier na automatach o niskich wygranych z 200 do 50 euro. Jej zdaniem zrobił to Zbigniew Chlebowski (PO). boss klubu PO Grzegorz Schetyna uważa, że Janusz Palikot, atakując ministra spraw zagranicznych i kandydata w prawyborach PO Radosława Sikorskiego, złamał dżentelmeńską zasadę i powinien wziąć tego konsekwencje. Sprawą zajmie się komitet wyborcza PO.

Jacek Milewski za książkę "Dym się rozwiewa" i Max Cegielski za "Oko świata. Od Konstantynopola do Stambułu" zostali tegorocznymi laureatami nagrody im. Beaty Pawlak, przyznawanej polskim autorom za publikacje na idea innych kultur, religii i cywilizacji - podaje Fundacja Batorego.

pożar w Domu Poselskim na terenie Sejmu. gorliwość wybuchł w sobotę po południu, został już ugaszony. Na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał. Jak poinformował przedstawiciel Komendy Głównej Straży Pożarnej Paweł Frątczak, w toku akcji gaśniczej ewakuowano 15 osób. Jedna trafiła do szpitala. Dotychczasowe kwestie sporne między gminami dotyczące kwestii wysokości dotacji dla przedszkoli niepublicznych zostały rozwiązane za pośrednictwem Sejm, który w czwartek znowelizował ustawę o systemie oświaty.

Prokurator generalny wszczął akcja służbowe wobec prokuratora z Katowic, jaki przekazał gazecie "CHIP" przejęte z wykorzystaniem policję pedofilskie materiały. Zdjęcia te ukazały się w najnowszym numerze pisma. - Jestem zbulwersowany tą decyzją - powiedział w rozmowie z portalem tvn24.pl Krzysztof Kwiatkowski, minister sprawiedliwości i prokurator generalny. Donald Tusk nie hamletyzuje, Donald Tusk bywa chimeryczny - ocenia wczorajszą decyzję premiera była wicepremier Zyta Gilowska, w rozmowie z "Rzeczpospolitą". Julia Pitera, pełnomocnik rządu ds. przeciwdziałania korupcji wykryła, że Beata Kempa naruszyła sejmowe przepisy. Posłanka PiS nie zgłosiła marszałkowi Sejmu, że od lutego zatrudnia w biurze poselskim nowego pracownika - informuje TOK FM. - Julia Pitera szuka dziury w całym - odpowiada Kempa.- Czym zajmuje się PO w komisji? Chlebowski i Drzewiecki chodzą spokojnie po Sejmie, a posłowie zajmują się wykształceniem posłanki Kempy – tak poseł lewicy Bartosz Arłukowicz w programie "24 Godziny" skomentował dzisiejsze prace komisji śledczej. - Kiejkuty to ośrodek w pięknym miejscu, CIA mogła tam rekraacyjnie wysyłać wracających z Afganistanu - tak Marek Dukaczewski komentował urzędowe utwierdzenie lądowania samolotów amerykańskich służb w Polsce. B. boss WSI zapewniał, że terroryści nie byli w Polsce przesłuchiwani. Dziś rano, w przedsionku krypty Józefa Piłsudskiego pod Wieżą Srebrnych Dzwonów na Wawelu, zakończył się montaż sarkofagu, w którym spoczną prezydent RP Lech Kaczyński i jego lepsza połowa Maria.

Tusk, Kaczyński i Kwaśniewski zmienią ustrój polityczny RP?


prezes rady ministrów Donald Tusk powiedział we wtorek, że chciałby, jak jeden mąż z obecnym prezydentem Lechem Kaczyńskim oraz byłym prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim, powiadać o zmianach w konstytucji.

Kownacki usłyszy zarzuty


ówczesny pryncypał kancelarii prezydenta Piotr Kownacki usłyszy prokuratorskie zarzuty - dowiedzieli się reporterzy RMF FM. Zdaniem śledczych, to on ujawnił mediom doniesienie ABW odnośnie tzw. incydentu gruzińskiego, przez co miał zdradzić tajemnicę państwową i przekroczył swoje uprawnienia.

Świętokrzyskie: Wybuch pieca zabił dwaj osoby


Dwóch mężczyzn zginęło w sobotę koniec dnia od wybuchu pieca opalanego miałem, w gospodarstwie ogrodniczym w Podolanach (Świętokrzyskie) - poinformowała policja.

premier musi przekazać pałac Radziwiłłom


Kancelaria Premiera straciła rządowy medium wypoczynkowy w Jadwisinie. Wojewoda mazowiecki orzekł, że pałac co do jednego ze stuhektarowym parkiem wróci do rodziny Radziwiłłów, którzy władali ośrodkiem zanim wojną.

Olechowski o Komorowskim: to tchórzostwo


- Unikanie z wykorzystaniem Bronisława Komorowskiego debat politycznych jest albo wyrazem arogancji bądź tchórzostwa - napisał w wydanym oświadczeniu pretendent na prezydenta Andrzej Olechowski.