"Donald Tusk musi się już bać"


Grzegorz Napieralski jest zdania, że to kandydat Sojuszu na prezydenta w wyborach 2010 roku może zgromadzić wokół siebie polecanie wielu partii i środowisk, które utożsamiają się z lewicą.

Do groźnego wypadku doszło w piątek w Tczewie. osobowy volkswagen zjechał na przeciwny pas ruchu i czołowo zderzył się z ciężarową scanią. prowadzący i pasażer volkswagena w ciężkim stanie trafili do szpitala. "Dziennik Polski": palec został przyszyty, więc nagroda się nie należy. Taką opinię usłyszał Kazimierz uspokajający od austriackiej firmy "Benefia", w której wykupił polisa na casus trwałego inwalidztwa. dawny miejski rajca Platformy Obywatelskiej w Łodzi Tomasz Sadzyński oficjalnie obejmuje we wtorek funkcję pełniącego obowiązki prezydenta Łodzi. W poniedziałek wieczorem premier Donald Tusk podpisał nominację - poinformował pomocnik dyrektora gabinetu wojewody łódzkiego Krzysztof Sztrajber.premier Donald Tusk jest zdania, że wybory parlamentarne w 2011 roku nie powinny "przepołowić" polskiej prezydencji w Unii Europejskiej. Jak dodał, nie należy z terminu wyborów wszczynać "politycznej kłótni". W ocenie prezes Stowarzyszenia Sędziów Sądów Rodzinnych w Polsce, sędzi Ewy Waszkiewicz doświadczenie pokaże, że podpisana w piątek przy użyciu pełniącego obowiązki prezydenta marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego nowela ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie jest potrzebna. Po odnalezieniu w Polsce olbrzymich złóż gazu łupkowego nie brakuje opinii, że już wkrótce możemy zostać energetyczną potęgą. Szacunki amerykańskich firm mówią o co najmniej 1,6 bln metrów sześciennych gazu. To sto chłosta więcej, niż zużywa w tej chwili Kraj nad Wisłą w ciągu roku. Co będzie, gdy próbne odwierty przekłują z nagła nadmuchany balon z nadziejami? - czytamy w najnowszym numerze "Tygodnika Powszechnego".

Na trzy dni - 11, 12 i 15 lutego - została rozłożona doktorat apelacyjna w głównym procesie Janusza T., ps. Krakowiak i blisko 30 innych oskarżonych o przynależność do jego gangu. To jedna z największych spraw przeciw zorganizowanej przestępczości w Polsce.

Od wtorku niektórzy skazani za monety przestępstwa całkiem nie muszą iść za kratki - karę odbywać będą w domu z przyczyny nowemu systemowi elektronicznego dozoru skazanych. w miejsce krat i strażnika więziennego wystarczy specjalna opaska-nadajnik na nogę i aparat monitorujące kontrolowaną osobę. nowy system obejmie na razie tylko 500 więźniów z okolic Warszawy. Lech Wałęsa kontynuuje atak na nieprzychylne mu środowisko braci Kaczyńskich. W najnowszym wpisie na swoim blogu nazywa swoich krytyków mianem "brudasów politycznych".

W 29. rocznicę podpisania tzw. porozumień szczecińskich przewodniczący NSZZ "Solidarność" Janusz Śniadek mówił dzień dzisiejszy w Szczecinie, że tegoroczne obchody są "przepojone troską i niepokojem". Trzech mężczyzn oskarżyła Prokuratura Okręgowa w Białymstoku o dokonanie w 2009 roku dwóch napadów na kantory w Białymstoku. W środę do sądu skierowany został akt oskarżenia w tej sprawie. "Dziennik Polski": ogół wskazuje na to, że parlament na obecnym posiedzeniu przegłosuje ustawę, zalecającą wywieszanie flag państwowych na każdym budynku niezależnie od jego przeznaczenia - przewiduje gazeta.Istnieje zagrożenie wzrostem zakażeń pokarmowych na terenach dotkniętych powodzią. Koniecznie należy przestrzegać zasad higieny - mówił w czasie piątkowej konferencji prof. Andrzej Zieliński z Zakładu Epidemiologii Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - PZH. Waldemar Pawlak nie poprze Bronisława Komorowskiego zanim drugą turą - wynika z informacji "Wprost". platforma nie daje acz za wygraną. środowisko Donalda Tuska od kilku tygodni konsekwentnie zabiega o atencja lidera Ludowców. Resort sprawiedliwości planuje wprowadzenie przepisów precyzujących wykorzystanie materiałów zebranych w ramach podsłuchu telefonicznego. Materiały te mogłyby być wykorzystywane wprost przeciwnie w postępowaniu karnym, do którego je zebrano.

periodyk ujawniła posady Pawlaka


Członek Rady Nadzorczej Mostostalu Słupca, dyrektor Izby Rozliczeniowej WGT SA, pryncypał Krajowego Funduszu Pożyczkowego "Karbona", fundator Fundacji Samorządowych Funduszy Pożyczkowych, prezydent fundacji Partnerstwo dla Rozwoju, fallus fundacji Stary Kontynent i Samorządność - tych posad Waldemar Pawlak nie wykazał w swoich oświadczeniach majątkowych. Ujawnia to diariusz "Polska The Times".

"Komorowscy mają do tego szczególne prawo"


Nie zgadzam się na próbę zawłaszczania tradycji niepodległościowej i solidarnościowej w celach politycznych - oświadczył kandydat PO na prezydenta Bronisław Komorowski, kto odwiedził Muzeum Powstania Warszawskiego. Stwierdził, że iks ma do niej prawo, a Komorowscy w szczególności. Skrytykował w pobliżu okazji prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, za sztuczne - jego zdaniem - wystąpienie internetowe.

Apelacja PiS uznana. wypadek jest otwarta


Sąd Apelacyjny uchylił zaskarżoną za pomocą Jarosława Kaczyńskiego decyzję w procesie wyborczym, kto wytoczył mu Bronisław Komorowski i przekazał sprawę do ponownego rozpoznania. Proces odbędzie się w poniedziałek. główna kwatera PiS się cieszy, a główna kwatera PO deklaruje, że nic się nie stało. - prawdziwość zwycięży - komentował treściwie Sławomir Nowak.

kolizja dwóch lawet - zablokowana fortel nr 2


Po wypadku dwóch lawet zablokowana jest we wtorek wieczorem podejście krajowa nr 2 na odcinku między miejscowościami Poźrzadło i stok w powiecie świebodzińskim (Lubuskie) - poinformował PAP rzecznik lubuskiej policji Marek Waraksa.

"Nie obrażajmy się na Litwinów"


- To jest w żaden sposób nieprzydatny trzask – tak naczelny Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak określił odprawa za pomocą litewski Sejm projektu ustawy, jaki umożliwiłby litewskim Polakom zapis nazwisk w języku polskim. Stasiak przyznał, że Lech Kaczyński jest "wielce zdziwiony" tą decyzją parlamentu, jednak - jak zaznaczył - Lechistan nie powinna z tego powodu obrażać się na Litwę.